četvrtak, 17. listopada 2019.

KAKO JE VEB PORTAL GRADA KAKNJA OPISAO UTAKMICU IZMEĐU OKI "KAKANJ": SDIO"NERETVA",,SVAKA ČAST ZA VEB PORTAL GRADA KAKNJA

Sjedeća odbojka-Mostarci uspješniji na terenu u Kaknju
16.10.2019. - OKI Kakanj je treći puta u posljednjih nekoliko utakmica, prijateljskih, turnirskih i prvenstvenih poražen identičnim rezultatom 2:3 u susretima sa ekipom SDIO Neretva Mostar

U sali Gimnazije Muhsin Rizvić odbojkaši sjedeće odbojke OKI Kakanj 92, ugostili su ekipu SDIO Neretva iz Mostara, koja je povratnik iz Premier lige BiH. Kao i obično kada su ova dva rivala u pitanju,vidjela se lijepa odbojkaška predstava,koja je odigrana u pet setova. Koncentranija ekipa Neretve u petom setu je bila uspješnija 13:15 i nosi dva boda iz Kaknja.
Prvi set je imao određenu dominaciju kakanjskih odbojkaša sjedeće odbojke, jer su imali prednost u oba tehnička tajmauta 8:5 i 16:13, da bi na kraju bilo 25:22 za domaće igrače. U drugom setu gosti polako dolaze do izražaja i već na prvom tehničkom tajmu imaju prednost od 5:8. Ono što su igrači OKI Kakanj 92 uspijeli u drugom setu je da dođu do 19 poena i tu staju. Gosti iz Mostara rutinski su priveli ovaj set 19:25 i došli do poravnanja 1:1 u meču. Treći set je bio pa skoro identičan prvom. Vodila se borba za svaku loptu i za ovaj set možemo reći
da je bio u pogledu borbenosti i kvalitete najbolji tokom meča. Kakanjci ga rješavaju u svoju korist 25:22. U četvrtom setu bilježimo neshvatljiv pad u igri domaćeg tima. Izgledalo je da je na terenu druga ekipa. Mostarci se u potpunosti vraćaju u meč, jer su ovaj set dobili rezultatom 14:25. Tajbrek je dobro počeo za domaće igrače, koji dolaze u vodstvo od 4:1, ali nakon niza propusta u igri
domaćih dolazi do poravnanja, i opet smo prisustvovali dobroj i uzbudljivoj završnici, u kojoj su gosti bili spretniji i sretniji, te dobili ovaj set 13:15 i pobjedu od 2:3.
- Opet se ponavlja da sa ekipom iz Mostara igramo pet setova, i ponovo izgubimo utakmicu.U sezoni 2016/17 kada su Mostarci ušli u Premier ligu izgubili smo na svom terenu 2:3, nedavno u
finalnoj utakmici međunarodnog turnira u G.Vakufu/Uskoplje, takođe smo poraženi 2:3.Evo danas imamo isti maler,ali to je pokazatelj da su ove dvije ekipe ujednačene i uvjek pruže dobru
odbojašku predstavu. Danas je naša ekipa bila lišena usluga Imamovića i Plaste zbog radnih i poslovnih obaveza,a pred samu utakmicu korektor Haračić je osjetio jak bol u leđima. Utakmicu su iznjela šestorica igrača, dok su gosti imali veći roster, pa mislim da je umor uzeo danak.U svakom slučaju to neumanjuje pobjedu naših sportskih prijatelja iz Mostara,izjavio je Mukades Trako.
Nakon odigrana dva kola na čelu tabele je IOK A.S.H Maglaj sa šest bodova, slijede SDIO Neretva sa 5. OKI Kakanj sa 4, te Ilidža, Brčko i Bosna iz Zenice sa po tri boda,ekipe Banovića i Kalesije imaju po dva, dok su Ilijaš i Igman iz Hadžića sa pojednim bodom.
OKI KAKANJ 92 - SDIO NERETVA MOSTAR 2:3
(25:22 19:25 25:22 14:25 13:15)
Drugo kolo Prve lige u sjedećoj odbojci. Sala Gimnazije u Kaknju. Gledalaca 20. Sudije: Jasmin Šljivo iz Sarajeva i Orhan Delibašić iz Zenice.
OKI KAKANJ 92: Hajrudin Zekić, Mukades Trako, Emir Zečević, Samir Mehinović, Abdel Fazlić i Almin Mašić.
SDIO NERETVA MOSTAR: Mladen Vujanović,Denis Kadrć, Mirsad Demirović,Hasan Kurtović, Samir Đulić, Maid Bucman,Ibro Isić, Omer Isić, Ahmet Bemso.