nedjelja, 27. listopada 2019.

REZULTATI I TABELA, ČETVRTO KOLO PRVA LIGA SSO BIH-SEZONA 2019/2020

Današnjom pobjedom ,nad ekipom -OKI"Brčko", rezultatom (3:2),naši momci su zauzeli prvo mjesto.
Utakmicu možemo opisati ,kao jednu od najneizvjesnijih do sada,,kao što nam i rezultati po setovima govore-23 :25/ 25 :22/ 23: 25/25:14/15:9.

O prvom setu nema se šta mnogo toga nit dodavati nit oduzimati,,set u grču naše ekipe i epilog toga je rezultat 23:25 za goste.

Udrugom setu naši momci prave razliku na samom početku i tako sve do kraja seta i set završava rezultatom 25:22 za Neretvu

E, treći set se može opisati ,kao set "poklonjen" il kao što se u našem narodu kaže :"Od gotovine napravljena veresija". Pri rezultatu - 22:16, za našu ekipu,,pravi se nekoliko početničkih grešaka,,servis "zakucan"u mrežu,,loš prijem dvije lopte,"kuhanje"na čistoj smeč lopti dva puta i jedan polu smeč,,tako da gosti izjednačavaju na -22:22 i onda ne shvatljiva izmjena  i set gubimo rezultatom 23:25.

Rezultat četvrtog seta -25:14, za naše momke, mnogo govori.

Četvrti set  (Tie break) ,,za ovaj set s pravom možemo reći, da je naš Dr,Mlađo odigrao glavnu ulugu,,a ostali igrači su samo pomogli da se ovaj set završi u našu korist.

Što se tiče ekipe-OKI"Brčko"..ovu utakmicu su odigrali na visokom nivou,,pokazavši veoma dobro pokrivanje terena, jer su im u pet setova podvaljene maksimalno 3.4 "kuhane" lopte . Okosnica ekipe iz Brčkog i kao dugogodišnji igrač velikog iskustava bio je- Damir Brodlić.
U ovoj utakmici ,naše momke je predvodio uvijek savršeni Mirsad Demirović,,a iza njega možemo s pravom reći da je opet bio na visokom nivou -Hasan Kurtović .

Zahvaljujemo se protivničkoj ekipi na veoma fer i korektnoj igri i želimo im sretan povratak u svoj grad.