ponedjeljak, 8. studenoga 2021.

SDIO"NERETVA"MOSTAR --KRAĆI REZIME PROTEKLIH PET KOLA

U prvu utakmicu ove sezone ušli smo veoma opušteno, podcjenivši ekipu Breze i misleći da ćemo veoma lahko uzeti tri boda.  Međutim ta tri boda otišla su u korist gostiju.Naporno smo se pokušavali vratiti u utakmicu , ali je i sreća bila na strani gostiju ,tako da nakon 1:1 u setovima ,treći set završava (27:29) u korist gosta i tu se jednostavno prelomila utakmica. Napomenut ćemo da u toj utakakmici kao i u svakoj do sada igrali smo bez minimalno dva bitna igrača. Momcima iz Breze čestitamo na pobjedi.

U drugom kolu dočekali smo momke iz Kalesije, koji su odigrali jednu veoma dobru utakmicu, al naši momci nit u  jednom trenutku nisu dozvolili da ova utakmica krene neizvjesnim tokom. Jedino je treći set bio malo "klimav" koji je završio rezultatom (28:26) i tu utakmicu pobjeđujemo bez izgubljenog seta, osvojivši prva tri boda. Momcima iz Kalesije čestitamo na veoma fer i korektnoj igri.

U trećem kolu odlazimo uvijek neugodnom protivniku ekipi  OKI"Brčko". U toj utakmici smo imali sve u svojim rukama , jer je u prvom setu propuštena velika šansa za osvajanjem sva tri boda, ali nažalost taj set završava rezultatatom (27:25). Naredna dva seta idu u našu korist ,al međutim Brčaci se "bude" i gubimo utakmicu rezultatom 3:2 u korist domaćina. Domaćinu čestitamo na pobjedi , ipak je grad Brčko "Grad odbojke", a nama preostaje da idemo dalje, nadajući se novim bodovima.

U četvrtom kolu nam dolaze također povratnici u ovu ligu ekipa iz Čelića. Poučeni porazom u prvom kolu,također od povratnika,,ovaj put smo krenuli veoma jako i brzo završili utakmicu rezultatom 3:0 i osvojili nova tri boda. Momcima iz Čelića želimo mnogo sreće i zahvaljujemo se na svemu prikazanom.

U petom kolu gostujemo na Ilidži . Ekipa Ilidže je kroz svoju karijeru pokazala da su uvijek veoma respektabilan protivnik, tako da smo u ovu utakmicu ušli taktički i veoma oprezno. Prvi set gubimo rezultatom (25:19), al u predhodna tri seta preuzimamo stvar u svoje ruke i utakmicu završavamo rezultatom 1:3. Pobjedom u ovoj utakmici zauzimamo treće mjesto na tabeli, zaostajući samo dva boda iza prvoplasirane ekipe i jedan bod iza drugoplasirane. Momcima sa Ilidže zahvaljujemo na fer i korektnoj igri i uvijek ugodnom gostoprimstvu i druženju.

Iz svih odigranih utakmica,ovih pet kola,možemo izvući zaključak da nit u jednoj utakmici nismo briljilari, al opet valja napomenuti da nam je u svakoj utakmici nedostajao jedan,do dva veoma bitna igrača. U narednom kolu igramo na domaćem terenu protiv iskusne ekipe OKI"Kakanj 92", koju ne smijemo podcijeniti nit u jednom trenutku,bez obzira na poziciju koju trenutno zauzimaju. Ono što još vrijedi dodati jeste to da su toku pripreme za V Međunarodni turnir povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine.

Odgođeno

Odigrana je i zaostala utakmica IV kola- IOK"Zavidovici": OKI"Kakanj 92" - 3:0 - Setovi: 25:13 / 25: 20 / 26:24